CCM

Firma CCM je najstaršou značkou čo sa týka hokejového vybavenia.

Spoločnosť CCM

Firma CCM vznikla v roku 1899 v Kanadskom Ontáriu, rovnako ako Bauer. Pôvodne sa zaoberali cyklistikou, ale v roku 1905 sa naplno začali zaoberať hokejovú výstrojom. CCM je hlavný rival firmy Bauer na poli hokejovej výstroje. Ako prvý prišli s hokejovú korčúľ, ktorá vznikla vďaka plechovým a kovovým odrezuje z kolies a automobilov a o pár rokov neskôr firma CCM začala naplno vyrábať zvyšok hokejovej výstroje.

Vôbec prvými korčuľami, ktoré začali v CCM predávať, boli korčule CCM Tacks, ktoré vznikli v roku 1937. Postupne sa tento model menil v označení Vector, U +, RBZ a od roku 2014 sa označenie Tacks vrátilo späť na trh.

Krušné časy zažívali vo firme CCM v roku 1983, kedy zbankrotovali a celá divízia s hokejovou výstrojou bola zrušená. Prevzal ju až David Zunenshine z Montrealu, ktorý vyrábal hokejové dresy a opäť divízii hokejovej výstroje obnovil.

Potom ešte firma prešla mnohými krachy a znovuzrodením a v roku 1998 sa spojila s firmou Montreal-based Sports Holdings, Inc., ktorá vlastnila značky KOHO, Titan, Jofa, Canadien a Heaton. Kedy hokejky značky Titan sa stali známymi vďaka Waynea Gretzkému, ktorý s nimi hral v Edmonton Oilers a brankárska značka Heaton sa zase preslávila vďaka Martinovi Brodeurovi, ktorý chytal za New Jersey Devils.

V roku 1999 sa spoločnosť premenovala na The Hockey Company a v roku 2004 bola kúpená firmou Reebok, kde sa CCM začal nazývať RBK Hockey, neskôr Reebok Hockey. O rok neskôr, 2005, sa k Reebok hockey pripojil ešte Adidas.

Začiatkom roku 2013 začala firma CCM naplno vytvárať tiež brankársku výstroj a od roku 2014 prevzala firma CCM divízii hokeja z Reeboku a dnes už je známe len CCM Hockey.

V NHL od roku 2014 sa stala značka CCM jedným z hlavných sponzorov a dodávateľov hokejovej výstroje.

Hlavnými tvárami firmy CCM sú Sidney Crosby z Pittsburgh Penguins a Carey Price z Montrealy Canadiens.

Produktové kategórie

Nákupný košík

počet kusov: 0

Uživatelský profil

Prihlásiť sa Registrovať

Buďte o krok napred! Všetky novinky pravidelne v emaile.
Riadime sa ochranou osobných údajov .

Sme autorizovaný predajca

U nás nenaletíte. Máme len originálny tovar so zárukou, ktoré môžete vymeniť alebo vrátiť a garantujeme riadnu reklamáciu

Facebook YouTube Instagram Kde nás nájdete