Bauer

Bauer - jedna z najpoužívanejších značiek hokejovej výstroje.

Spoločnosť Bauer

Firma Bauer je výrobca špičkovej výstroje pre hráčov, brankára, in-line hokej a rozhodca.

Je to jeden z najvýznamnejších svetových dodávateľov a výrobcov v oblasti hokejového vybavenia. Spoločnosť Bauer bola založená v roku 1927 v kanadskom Ontáriu. Nie je tomu divu, pretože Kanade sa prezýva - kolíska hokeja. Firma Bauer ako prvá priniesla na svet "hokejovú korčuli", kedy tvrdý oceľový nôž bol pribitý ku koženej topánke. To sú práve tie korčule, ktoré ešte dnes občas uvidíme - vysoká kožená topánka a na nej pribitý vysoký oceľový nôž. Odtiaľ práve vznikol názov - korčule Kanady. Tento vynález navždy zmenil štýl hry a hokej samotný.

Odvtedy pokračuje v ďalšej výrobe nových a inovatívnych prvkov v oblasti hokejovej výstroje.

Na značku Bauer dnes spolieha drvivá väčšina profesionálnych a amatérskych hráčov. Helmy, chrániče, hokejky a predovšetkým korčule značky Bauer patrí dlhé roky medzi absolútnu špičku.

1933 - Bauer vyrába prvý korčuli značky Bauer
1974 - Bauer prichádza s prvým holder na korčuliach - TUUK. V tejto dobe revolučná novinka, kedy je nôž vsadený do ľahkého a odolného plastu, namiesto toho, aby bol nôž pribitý priamo v topánke. Korčule sa teda odľahčili a zároveň sa zvýšila dynamika a korčuľovanie celkovo bolo jednoduchšie.
1981 - vzniká korčule Bauer Supreme Custom 100, ktorý sa vyrábal v 5 šírkach a každej veľkosti pre akúkoľvek nohu. Od tej doby je rada korčulí Bauer Supreme spojená s prispôsobivosťou a výkonom.
1992 - do tímu Bauer vstúpil známy búrlivák Eric Lindros, ktorý sa preslávil najmä tvrdou hrou a častými otrasy mozgu. Hráč Philadelphie Flyers s číslom 88 sa podieľal na vývoji výstroje značky Bauer.
1997 - vznik korčule Bauer Vapor. Týmto sa radu korčúľ Bauer rozšíril o ďalšiu radu, ktorá bola vo svojej dobe najľahší korčulí na trhu a od tej doby patrí rad Vapor k najobľúbenejším na trhu.
1997 - v tom istom roku vznikla helma Bauer 5000, ktorá sa potom stala predlohou k terajšej podobe heliem, kedy výstelka helemse plní penou o dvojité hustote pre dokonalú ochranu a priľnavosť.
2002 - korčule Bauer Vapor XX, ktoré sú ešte dnes spomínaný ako najlepší korčule, ktoré kedy boli vyrobené.
2005 - Bauer vyrobil ako prvý "one-piece" hokejku, čiže hokejku, ktorá je celá z jedného kusu. Bauer Vapor XXX. Tým došlo k zdokonaleniu, zlepšenie a zjednodušenie streľba samotnej.
2009 - firma Nike Bauer kupuje firmu Mission - ITECH, ktorá sa špecializovala na in-line hokej a týmto krokom si Bauer ešte viac upevnil pozíciu jednotky na trhu.
2013 - firma Bauer kupuje firmu Combat, ktorá vyrábala hokejky (Jaromír Jágr s nimi hrával)
2014 - Bauer kupuje divíziu baseballového / lacrossového vybavenie Easton
2015 - hlavnými tvárami firmy Bauer sa stáva ruský útočník Alexander Ovechkin a švédsky brankár Henrik Lundqvist

Produktové kategórie

Nákupný košík

počet kusov: 0

Uživatelský profil

Prihlásiť sa Registrovať

Buďte o krok napred! Všetky novinky pravidelne v emaile.
Riadime sa ochranou osobných údajov .

Sme autorizovaný predajca

U nás nenaletíte. Máme len originálny tovar so zárukou, ktoré môžete vymeniť alebo vrátiť a garantujeme riadnu reklamáciu

Facebook YouTube Instagram Kde nás nájdete